Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  1.Ile kosztuje tatuaż?

     Cena tatuażu zależy  nie tylko od samej wielkości tatuażu, ale również od skomplikowania wzoru,              ilości kolorów, czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie i tego czy tatuaż będzie wykonany na jednej czy na kilku sesjach. Minimum jakie trzeba zapłacić  w Studiu Tatuażu ALIEN to 150,-zł.Poniżej tej kwoty nie można u nas wykonać żadnego tatuażu Przy małych wzorkach "niewtajemniczonym" może się to wydawać dużo, ale trzeba pamiętać o tym, że cena za tatuaż musi pokryć również koszty  wszystkich jednorazowych materiałów  i tego wszystkiego co jest niezbędne, aby tatuaż był wykonany w sterylnych warunkach z zachowaniem wszystkich niezbędnych procedur. Nie  oszczędzamy na tym co niezbędne. Dzięki temu  nikt w naszym studio nie musi obawiać się  zakażeń czy innych powikłań .  

  NIE  ODPOWIADAMY NA MAILE  Z ZAPYTANIEM O CENĘ .WYCENA TATUAŻU TYLKO I WYŁĄCZNIE NA MIEJSCU W STUDIU .

 

2.Termniny

Na wykonanie tatuażu trzeba wcześniej zarezerwować termin i wpłacić zaliczkę .Przed ustaleniem terminu konieczna jest rozmowa i omówienie szczegółów - prosimy o wcześniejsze umawianie się na taką rozmowę telefonicznie lub przez e-mail. Jeżeli przyjdziesz do studia bez zapowiedzi  - podczas trwania sesji tatuażu Leńu nie będzie mógł poświęcić wymaganego czasu, aby  w spokoju omówić temat.

  3.Czy to boli?

   Wykonanie tatuażu wymaga wkłucia barwnika w skórę i  na pewno trzeba się przygotować na jakiś rodzaj bólu , ale w zależności od miejsca w jakim będzie wykonywany ,ból odczuwalny jest mniej lub bardziej. Teoretycznie  bardziej wrażliwe miejsca na ból to miejsca położone bliżej kości, miejsca umięśnione czy z  tłuszczykiem odczuwa się mniej dokuczliwie. W praktyce jednak to nie zawsze się sprawdza. Głównie wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból i nastawienia psychicznego. Jeżeli bezkrytycznie uwierzysz w opowiadania innych o ich doświadczeniach z tatuażem (często grubo przesadzone) i wmówisz sobie, że będzie bolało to zapewne trudniej będzie Ci znieść to dziwne uczucie jakim jest tatuowanie. 

Z pewnością  aż tak nie boli jak mówią ,wystarczy spojrzeć na tych, którzy nie kończą na jednym tatuażu, gdyby ten zabieg był tak bardzo bolesny  nikt nie zdecydowałby się na kolejne tatuaże.  

 

  4.Czy podczas  tatuowania można się zarazić żółtaczką,HIV  itp?

  Wszystko zależy od tego czy trafisz do prawdziwego profesjonalisty, któremu nawet do głowy nie przyjdzie narazić w jakikolwiek sposób Twoje zdrowie, czy do kogoś kto tylko udaje ,że nim jest.  

Zarazić się można wszędzie tam gdzie jest jakakolwiek ingerencja w organizm i nie są przestrzegane zasady higieny .Może to być  u dentysty, kosmetyczki, fryzjera, czy nawet w szpitalu, Przypisywanie zakażeń wszystkim studiom tatuażu jest krzywdzące i niesprawiedliwe. Media szukając sensacji ogłaszają różne bzdury na ten temat, nie zagłębiając się zupełnie w szczegóły. Wykonanie tatuażu wiąże się z tzw. "przerwaniem tkanki żywej człowieka" i stosowanie niesterylnych materiałów, a co gorsza użytych wcześniej na kogoś innego  stwarza zagrożenie różnego rodzaju zakażeniami ,ale nie można tutaj uogólniać!   

Wśród  całego zatrzęsienia  nieodpowiedzialnych  amatorów  i "pseudo gabinetów tatuażu ", gdzie  z pewnością  istnieje ryzyko narażenia się na różnego rodzaju zakażenia, można też znaleźć takie studia, które rzetelnie i odpowiedzialnie prowadzą  swoją działalność   zwracając  szczególną  uwagę na  przestrzeganie wszystkich niezbędnych procedur. Niestety jest ich znacznie mniej i trzeba tutaj troszeczkę więcej rozwagi niż wejść do pierwszego lepszego studia(?), czy co gorsza podłożyć się jakiemuś amatorowi  w domu!  

Zanim wybierze się studio ,powinno się  zrobić wstępne rozeznanie, sprawdzić czy studio  jest pod kontrolą sanepidu i czy nie ma żadnych zastrzeżeń co do jego działalności. Wierz lub nie, ale wiele takich gabinetów nigdy nie miało żadnych kontroli, a wiedza właścicieli na temat higieny podczas tatuowania jest żadna! Czasami nawet nieświadomie mogą szerzyć różnego rodzaju zakażenia, bo brak im  elementarnej wiedzy na ten temat, tak jak i tym którzy do nich trafiają .W gruncie rzeczy, wszystko zależy od rzetelności studia i odpowiedzialności osób, które w nim pracują.

Studio tatuażu ALIEN Wałbrzych zapewnia każdemu klientowi sterylny i jednorazowy sprzęt .Wszystkie wymogi odnośnie gabinetu, dezynfekcji i sterylizacji są u nas spełnione w takim samym zakresie jak dla gabinetów  zabiegowych zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia .  

Studio posiada certyfikat Inspektora Sanitarnego stwierdzający spełnienie niezbędnych wymogów fachowych i sanitarnych dla gabinetu tatuażu.  

 

  5.Wzory tatuaży

  Dużo osób pisze do nas z prośbą o przesłanie wzorów tatuaży. Autorskie wzory Leńa są do obejrzenia tylko i wyłącznie na miejscu w studio. Na naszej stronie umieszczamy tylko przykłady naszych prac, a tych wszystkich którzy chcą zobaczyć więcej zapraszamy do studia.

NIE WYSYŁAMY  DO  NIKOGO ŻADNYCH WZORÓW, ZDJĘĆ ITP.

Nasza strona to prezentacja Studia tatuażu ALIEN, a nie internetowy katalog wzorów.         Większość prac w galeriach to unikatowe projekty zastrzeżone wyłącznie dla ich posiadaczy ! Uszanuj ideę indywidualnego tatuażu i nie kopiuj tatuażu projektowanego dla kogoś innego. Zamiast  tego zawsze możesz zamówić  swój własny niepowtarzalny wzór.

 

  6.Zamawianie projektów tatuaży

             Jeżeli jesteś zainteresowany (zainteresowana)  projektem unikatowego tatuażu  zapraszamy na szczegółową rozmowę do studia (w uzgodnionym wcześniej terminie) . Na przygotowanie projektu trzeba będzie wpłacić zadatek,który jest  jednocześnie zadatkiem na tatuaż .Wysokość zadatku zależy od rodzaju projektu i jest ustalana    indywidualnie po uzgodnieniu szczegółów .                                                         Dla zdecydowanych nie powinno to stanowić problemu.          

Termin realizacji  zależy od wzoru i tego ile osób w danym czasie oczekuje na projekt.

   

    7. Kursy tatuażu

 Nie prowadzimy kursów tatuażu i nie udzielamy żadnych porad w tym zakresie.                      

 

8.Po co przepłacać ????!!!!!   

  Często  spotykamy się z opiniami ,że w studiu tatuażu  przepłaca się  za wykonanie tatuażu.         "Tauażyści" amatorzy lub "pseudo studia tatuażu" próbują przekonać potencjalnych klientów, że nie trzeba tyle płacić za tatuaż i oni chętnie wykonają ten tatuaż za wiele mniej...                                         Ostatecznie każdy  ma prawo wyboru.  Zanim jednak zdecydujesz  zastanów się , czy zamiast do dentysty czy chirurga też zdecydowałbyś się na tańszą opcję u jakiegoś kolesia w domu?                                           Większość powie że nie, a jednak pozwala na ingerencję w swój organizm  jakiemuś podwórkowemu dziaraczowi -owszem o wiele taniej niż w studio, ale z narażeniem swojego zdrowia, a  te tatuaże...             są tyle warte ile kosztują!

Szybko zorientujesz się ,że  to coś co miało być Twoim super tatuażem trzeba będzie albo poprawiać za wtedy już znacznie większe pieniądze, albo do końca życia wstydzić się i ukrywać pod ubraniem to co miało być Twoją dumą i ozdobą.  

 

Buntujesz się ,że tatuaż w studio kosztuje aż tyle.....,(!) ,a  dlaczego nie zastanowisz się przez chwilę dlaczego ktoś tak tanio proponuje Ci wykonanie tatuażu? Czy zadba o odpowiednią higienę ,jednorazowy sprzęt, profesjonalne materiały czy ma doświadczenie i nie potraktuje Twojej skóry jak brudnopisu...? (przykłady takich "dzieł" można zobaczyć w naszej tattoo galerii >cover up)

W porządnym studiu tatuażu płacisz więcej ,ale masz ten komfort ,że nie musisz się martwić o sprawy higieny i kompetencje tatuażysty. Poza tym profesjonalne studio tatuażu to pracownia artystyczna -tutaj poza całym niezbędnym warsztatem profesjonalnych materiałów, środków higieny, niezbędnej wiedzy jest człowiek z wyobraźnią ,który  potrafi o wiele więcej niż  tylko narysować kółko i krzyżyk ...

        ...ale takich wyjątkowych ludzi znajdziesz tylko w nielicznych studiach-nie w pierwszym lepszym  jakie Ci się nawinie, a salonów tatuażu powstaje coraz więcej i gdzie popadnie, przyciągają  potencjalnych klientów  promocyjnymi cenami... i niestety coraz trudniej trafić na takie, w którym spotkasz odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu. Cena tatuażu  nie powinna być jedynym kryterium wyboru studia  w którym zdecydujesz się na tatuaż.  

 

Tatuaż to nie jest towar! To nie buty czy inna rzecz, którą jeśli okaże się bublem wymienisz na inną i po sprawie. Skórę masz tylko jedną! Czasami lekką ręką przebalujesz w jeden weekend o wiele więcej pieniędzy niż  kosztowałby średniej wielkości tatuaż, ....a za tatuaż zapłacić żal. Inwestujesz w siebie .Tatuaż będzie z Tobą przez całe dalsze życie! Przemyśl to ...

Te osoby, które twierdzą ,że "po co przepłacać"  i nie widzą różnicy pomiędzy profesjonalnym tatuażystą ,a jakimś podwórkowym dziargaczem czy tanim pseudo studiem tatuażu pewnie i tak dalej nie rozumieją o czym ja tutaj piszę...

Fachowo i artystycznie wykonany tatuaż  wart jest każdej ceny... kto uważa inaczej zawsze może wybrać tańszą  opcję... tylko czy warto?  

Studio Tatuażu  Alien   Wałbrzych  2011